Що варто знати про басейн? Поради лікарів
Що варто знати про басейн? Поради лікарів Стаття
27 Лютого

Що варто знати про басейн? Поради лікарів

159

Відвідувати басейн можна здоровим людям і тим, хто не має хронічних захворювань на стадії загострення. Якщо вас турбують болі в ділянці серця чи спині, в животі або суглобах, повідомте про це лікаря, який видаватиме вам довідку для басейну. Можливо, потрібно буде зробити кардіограму або інші додаткові обстеження.

Хлорована вода в басейні може подразнювати шкіру, очі та верхні дихальні шляхи — якщо у вас є часті застуди, не розраховуйте в такому разі швидко вилікуватись.

Як правильно відвідувати басейн?

  1. Приймайте душ та ходіть лише у змінному взутті. Знімайте взуття безпосередньо біля басейну.
  2. Доглядайте за шкірою та обов`язково приймайте душ перед плаванням та після нього. Ретельно витирайте всі частини тіла. Після душу нанесіть спеціальні зволожувальні засоби для відновлення шкірного бар‘єру — це забезпечить захист від можливої інфекції.
  3. Періодично оглядайте стопи, міжпальцеві складки на наявність ущільнень, лущення.
  4. З профілактичною метою можете застосовувати антисептики (важливо! не протигрибкові препарати), але лише в індивідуальних випадках.

Відвідування басейну — чудовий спосіб підтримати стан здоров’я. Під час плавання покращується кровообіг, кров більше насичується киснем, всі відділи легень активно працюють. Плавання — один з енергетично найзатратніших видів спорту, тому ви можете отримати приємний бонус у вигляді зниження ваги.

Матеріал підготували терапевт Тетяна Євтушенко та дерматолог Наталія Макарь

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатись на прийом