Facebook змінює алгоритми — недостовірна інформація антивакцинального характеру
Недостовірна інформація антивакцинального характеру — Facebook змінює алгоритми Новина
20 Лютого

Недостовірна інформація антивакцинального характеру — Facebook змінює алгоритми

153

Компанія Facebook заявила, що досліджує видалення інформації антивакцинального характеру з алгоритмів «Дізнайтеся більше».

Інформація, що спонукає батьків відмовлятися від вакцинації дітей, набула популярності у Facebook — здебільшого в групах. Це може сприяти поширенню спалахів кору. Facebook заявив, що, імовірно, зменшить кількість або видалить цей вид контенту з рекомендацій, включаючи розділ «Групи, до яких ви можете приєднатися». Рейтинг такого контенту в пошуку знизиться, аби підвищити якість інформації.

Нагадаємо, що у 2019 році ВООЗ уперше віднесла відмову від вакцинації до топ-10 проблем, які вимагатимуть особливої уваги у сфері охорони здоров’я. Небажання вакцинуватися попри наявність вакцин загрожує відкинути назад досягнутий прогрес у боротьбі з захворюваннями. Наприклад, зараз кількість випадків кору збільшилася на 30%. У деяких країнах, де проблеми майже вдалося уникнути, кір знову повернулась.

Як зазначає Bloomberg, є вагомі докази, що одна з причин такої тенденції — неточна інформація про вакцини на сайтах та в соцмережах. Алгоритми релевантного контенту не призначені розрізняти якісну та неправдиву інформацію. Наслідки цього явища особливо небезпечні для громадського здоров’я.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатись на прийом