Чому варто їсти чорний шоколад?
чому варто їсти чорний шоколад-min Стаття
05 Серпня

Чому варто їсти чорний шоколад?

526
Кілька фактів, які ви не знали:
 
1. Чорний шоколад — дуже поживний. Звичайно, якщо він якісний, справжній і без цукру. 100 грамів чорного шоколаду з 70-85% какао містить клітковину, залізо, магній, мідь, марганець. Однак радимо не захоплюватись: окрім цього, у ваш організм надходить 600 кілокалорій та пристойна кількість цукру.
 
2. Чорний шоколад — потужний ресурс антиоксидантів. Вам відома абревіатура ORAC? Вона означає здатність радикальної абсорбції кисню і вимірює антиоксидантну активність харчових продуктів. У чорному шоколаді багато антиоксидантів — поліфенолів, флавонолів, катехінів тощо. Дослідники бачать, наскільки антиоксиданти в їжі можуть знешкодити радикали. Сирі необроблені какао-боби — одні з продуктів, які найкраще пройшли тестування у пробірках.
 
3. Чорний шоколад може покращити кровообіг та знизити кров’яний тиск. Флавоноли стимулюють ендотелій — так званий " фундамент" артерій — та виробляють оксид азоту (NO). Окрім інших функцій, NO надсилає сигнали в артерії для розслаблення. Це знижує стійкість до кровотоку і, як наслідок, артеріальний тиск. Зміни будуть невеликі, але помітні в перспективі.
 
 
черный шоколад
 
4. Чорний шоколад підвищує рівень ЛПВП холестерину і захищає ЛПНЩ холестерин від окислення. Какао-порошок містить потужні антиоксиданти, що знижують чутливість ЛПНП до окислювального ушкодження. Також чорний шоколад може знизити резистентність до інсуліну — одного з факторів ризиків серцево-судинних хвороб та діабету.
 
5. Чорний шоколад може захистити шкіру від сонця. Біоактивні речовини в темному шоколаді також корисні для шкіри: флавонол захищає від пошкодження, що спричиняють сонячні промені сонцем, покращує кровообіг до шкіри, підвищує еластичність та рівень зволоження.
 
6. Чорний шоколад може стимулювати роботу мозку. Какао містить стимулювальні речовини — кофеїн та теобромін — і позитивно впливає на пізнавальну функцію у людей похилого віку з психічними розладами.
 
Звичайно, це не означає, що чорний шоколад потрібно вживати щодня. Посмакуйте одну-дві плитки після обіду — і слідкуйте за приємними змінами.
 
Джерело — Healthline
Автор статті:
Smart Medical Center

Записатись на прийом