Розвиток дитини на першому році життя
розвиток дитини на першмоу році життя Новина
20 Березня

Розвиток дитини на першому році життя

98

Олена Руденко, невролог Smart Medical Center, підготувала інформацію, яка допоможе батькам оцінити психічний і моторний розвиток дитини.

У цій серії постів ми взяли за критерії вік дитини та її моторику, статику, сенсорні реакції, мову, емоції тощо.

інформація про статику, сенсорні реакції, мову, емоції та соціальну поведінку дитини в перший рік життя

У перший місяць після народження в дитини зменшується фізіологічний гіпертонус м'язів, згасають атетозоподібні рухи кінцівок. Дитина тримає голову по кілька хвилин у горизонтальному положенні, починає трошки розглядати все, що її оточує, незадоволена через сильні звуки або спалахи світла.

табличка про оцінку психічного і моторного розвитку дитини протягом першого року після народження

Приблизно на четвертому місяці життя в дитини з'являються перші прояви опори ногами у вертикальному положенні, в той час як у горизонтальному положенні вона впевнено спирається на передпліччя. Окрім того, що дитини звертає увагу на звук, вона поводиться більш жваво, зустрічаючись із рідними людьми. У відповідь на емоційне словесне звернення дитина голосно сміється.

табличка у бложик смарт медікал центр від невролога олени руденко

Після сьомого місяця дитина намагається дістати предмет, яко це можливо зробити, змінивши положення тіла. Малюк сидить із прямою спиною, а якщо його підтримують за тулуб, може підтанцьовувати. Ближче до дев'яти місяців дитина легко вступає в контакт на емоційному, ігровому, словесному рівнях, починає повторювати дії інших дітей.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатись на прийом