Вірус грипу — поради педіатра Smart Medical Center
поради педіатра про грип Новина
16 Листопада

Увага: грип! — поради педіатра

349

Осінь і зима - час ГРВІ та грипу. Грип - небезпечна інфекція, захворіти на яку можна в будь-якому віці. Особливо сприйнятливі до неї діти і люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями легень і серця, цукровим діабетом, надмірною масою тіла. Зважаючи на високу урбанізацію, вірус швидко поширюється в громадських місцях.

Цієї зими в Україні можуть бути кілька штамів вірусу грипу:

  • вірус групи А Гонконг (H3N2), він же «пташиний грип», який минулого року забрав життя багатьох українців;
  • новий підвид свинячого грипу (H1N1) «Мічиган»;
  • віруси групи В - «Брісбен», «Пхукет».

Вірус групи «Мічиган», який буде «гастролювати» в Україні вперше - небезпечний, агресивний штам. Він характеризується стрімким початком хвороби, досить важко переноситься, загрожує ускладненнями, може викликати розвиток пневмонії протягом кількох днів. Протягом перших діб захворювання важливо звернутися до лікаря.

Імунітету від нового вірусу в нас немає, бо вірус щорічно видозмінюється. Навіть якщо людина перехворіла в минулому сезоні, цього року вона може захворіти знову, хоч і пізніше, і легше перенесе хворобу.

Єдиний надійний спосіб захиститися від будь-якого штаму вірусу грипу - вакцинуватися. Зараз - місяць до початку епідемії - оптимальний час для її проведення. 

Дізнайтеся деталі про вакцинацію проти грипу в Smart Medical Center.

Матеріал підготувала Олена Савкіна, лікар-педіатр Smart Medical Center

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатись на прийом